Archiv novinek 2015

Česká rodinná firma Den Braven zdvojnásobí výrobní kapacity. Do výrazně rozšířeného výrobního závodu v Přerově investovala 130 milionů korun

04.12.2015

Úvalno, 4. prosince 2015 – Společnost Den Braven Czech and Slovak vyrábějící stavební chemii nově otevřela významně rozšířený výrobní závod v Přerově. Rodinná firma si od rozšíření výrobních kapacit slibuje posílení postavení na českém trhu a zároveň také pokračování expanze na evropské trhy. Stěžejními zahraničními trhy Den Braven Czech and Slovak jsou Polsko, Maďarsko, Rakousko a Rumunsko, kde v těchto zemích spolupracuje s lokálními zastoupeními a dceřinými společnostmi nizozemské Den Braven. Den Braven Czech and Slovak v roce 2014 vykázala obrat přesahující 1,2 miliardy korun, ten by měl v návaznosti na rozšíření výroby dále růst.

„Rozšíření výrobního závodu v Přerově souviselo s poptávkou, která výrazně převyšovala naše kapacity. Do rozšíření přerovského závodu jsme investovali 80 milionů korun, čímž se nám podaří v následujících letech zdvojnásobit produkce. První fáze výstavby závodu probíhala v roce 2013 a tehdejší náklady byly 50 milionů korun,“ vysvětluje Miroslav Mohyla, jednatel společnosti Den Braven production, která je dceřinou společností Den Braven Czech and Slovak a stará se o výrobu produktů. Den Braven Czech and Slovak již 18 let výhradně zastupuje jednoho z největších světových výrobců hi-tech stavební chemie, nizozemskou firmu Den Braven a úspěšně její výrobky dodává do všech oblastí stavebního sektoru. Den Braven Czech and Slovak je stoprocentně vlastněna manželi Rysovými.

„V celosvětovém měřítku se nám v rámci značky Den Braven podařilo vybudovat si speciální postavení. Kromě licenčních produktů jsme vytvořili stovky vlastních produktů, které pod značkou prodáváme a o něž má zájem jak mateřská společnost, tak další zastoupení Den Braven v rámci Evropy. Od nových výrobních kapacit si slibujeme především posílení exportu našich produktů do okolních zemí, což bude mít zásadní vliv na růst celé společnosti,“ vysvětluje důvody majitel a generální ředitel Den Braven Czech and Slovak Marcel Rys.

Přerovský výrobní závod se zaměřuje především na produkci sypkých směsí, hydroizolací a disperzních příměsí a penetrací. Součástí závodu je také testovací a vývojová laboratoř, která pomáhá vyvíjet nové produkty, zkvalitňovat ty současné a garantovat výstupní kvalitu produkce. „V závodu vznikne několik desítek nových pracovních pozic. I v rámci stavby jsme ovšem mysleli na podporu regionu, ve kterém působíme. Jak stavební práce, tak i dodávky technologie byly realizovány výhradně firmami z regionu Zlínska a Olomoucka, které mají dlouholeté zkušenosti s takto složitými technologickými celky,“ uvádí Miroslav Mohyla.

Více o Den Braven Czech and Slovak

Den Braven Czech and Slovak je spřízněná s nizozemskou Den Braven, která již přes 40 let naleží k předním světovým producentům tmelů, silikonů, polyuretanových montážních pěn, technických aerosolů nejvyšší kvality a dodavatelům chytrých systémových řešení stavební chemie. V České republice společnost působí od roku 1997 a zaměstnává 250 lidí. Centrála společnosti sídlí v Úvalně u Krnova a hlavní výrobní závod se nachází v Přerově.

Den Braven se specializuje především na retailovou klientelu a své produkty distribuuje prostřednictvím stavebnin a velkých specializovaných marketů. Společnost má v logu vlaštovku, která symbolizuje lepení či tmelení, což naráží na způsob, jakým vlaštovky stavějí svá hnízda.