Rady a Tipy

Fasádní lepidlo

Fasádní lepidlo je označení pro materiál určený pro lepení tepelně izolačních materiálů na zdivo a fasádu. Tyto výrobky se používají pro lepení fasádního polystyrenu EPS (expandovaného), XPS (extrudovaného polystyrenu), izolačních desek z minerálních vláken na zdivo a fasádu.

Kromě lepení lepení izolantů se používá fasádní lepidlo i na lepení obkladových pásků (klinker) nebo přírodních či umělých kamenů.

Použití výrobku Lepicí a stěrkový tmel QUARTZ FASÁDA:
- jedná se o univerzální materiál pro lepení i stěrkování kontaktních zateplovacích systémů. Jde o součást certifikovaných zateplovacích systémů ETICS Den Braven THERM MINERAL a ETICS Den Braven THERM STYRO. Toto fasádní lepidlo najdete na tomto odkazu.

Kromě tohoto speciálního produktu pro lepení i stěrkování jsou jako fasádní lepidlo použitelné i výrobky z kategorie lepidel na obklady a dlažbu a to FX lepidlo na obklady a dlažbu QUARTZ FX C2TE, Flexibilní lepidlo na obklady a dlažbu SUPER FLEX C2TES1, FX lepidlo na obklady a dlažbu QUARTZ EXTRA C2T, FX lepidlo na obklady a dlažbu QUARTZ C2, Lepidlo na obklady a dlažbu QUARTZ P801 C1T. Tyto uvedená fasádní lepidla jsou vhodná pro lepení EPS a minerální vaty, lepení klinkerů, obkladových pásků, obkladů a dalších prvků.

Samostatnou kapitolou fasádních lepidel jsou polyuretanová lepidla řady Thermo Kleber. Produkt je součástí certifikovaného zateplovacího systému ETICS Den Braven THERM STYRO, který využívá technologie lepení PUR lepidlem Thermo Kleber.Ke stažení